Neden Çocuklar ?

İhtiyaç sahibi çocukları tespit edebilmek için ev ziyaretleri yapıyoruz. Bu ziyaretlerde ailelerin durumlarına şahitlik ediyoruz. Ziyaretlerde görüyoruz ki çocukların ailelerinin durumu bir diğerinden kötü durumda. Bu şartlara sahip ailelerin maddi ve manevi şartlarını düzeltebilmeleri çok da kolay değil. Ancak…

Eğer hayırseverlerimizin destekleriyle mutlulukların vesile olduğumuz o evlerdeki çocukların hayata bakışlarını değiştirebilirsek, geleceğe dair umutlanmalarını sağlayabilirsek, eğitime devam etmelerini, bu sayede meslek sahibi olmalarını ve ilerleyen zamanlarda ailelerinin geçimlerine katkı sağlayabilecek konuma gelmelerini ve kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlayabilirsek o zaman çok şey değişecek! O evdeki bir çocuk bütün ailesinin hayatını değiştirebilecek, Allah’ın izniyle!

Bu sebeple çocuklara yönelik çeşitli sosyal, kültürel ve eğitim etkinlikleri yapıyor, onların hayata umutla bakmalarını sağlıyor, dezavantajlı oldukları noktalarda maddi/manevi takviyeler ile destek olmaya çalışıyoruz.