Hakkımızda

Herşey 2008 yılının Ramazan Bayramı öncesinde başladı. Kurucumuzun evine temizliğe gelen hanımın bir hasbihal esnasında “bayram da yaklaştı ama ben torunlarıma maalesef bayramlık alamadım” demesiyle fitil ateşlenmiş oldu. O bayram, o hanımın 4 torununa; aynı senenin Kurban Bayramı’nda ise toplam 7 çocuğa yepyeni, yaşlarına/cinsiyetlerine/bedenlerine uygun tertemiz bayramlıklar temin edildi. Aslında o çocukların hayatları değişmiş gibi gözükse de temelinde bizlerin hayatı değişmeye başladı! 

Sosyal medyanın yavaş yavaş ön plana çıkmaya başladığı o günlerde “nasıl daha fazla ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlığını karşılarız?” düşüncesi akıllara düştü. Bir yandan ihtiyaç sahibi çocuklar araştırıldı, bir yandan da sosyal medya kullanılarak etkinlik düzenlendi ve hayırseverlere ulaşıldı. Gelen yardımlar ile bayramlık ve kışlık kıyafet yardımı yapılan, yüzlerindeki gülümsemeleri akıllardan asla çıkmayan yüzlerce miniğe ulaşıldı.

Bu iyilik hareketi yavaş yavaş büyüyordu. Hayırseverlerin bağışlarıyla miniklerin yanaklarında mutluluktan dolayı gamzeler oluşuyordu. İşte tam o noktada bu hareketin ismi kendiliğinden oluştu: Minik Gamzeler

Bayramlık ve Kışlık Kıyafet etkinlikleri devam ederken bir yandan da eğitimle ilgili konularda çalışmalar yapma ihtiyacı duyduk. Bir kaç okulun öğrencilerine hayırseverlerimizin bağışları sayesinde eğitim seti ve kırtasiye yardımı yaptık. Yüzlerce çocuğun geleceği belki de bu sayede değişmiş oldu. İlk büyük projemizi ise 2010-2012 yılları arasında Batman Kozluk Çok Programlı Lisesi’ne modern bir mimariye sahip, çocukların zaman geçirmekten zevk aldığı MİGAM Kütüphanesi’ni kurarak ve içerisine okulun müfredatına uygun 1000 kitap göndererek gerçekleştirdik.

Tarihler 9 Ekim 2012’yi gösterirken bu gönüllü ekibi artık resmi bir yapıya kavuştu: “Minik Gamzeler Sosyal Yaşamı Destekleme ve Geliştirme Derneği” olduk. 23 Nisan’da çocuk şöleni, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bayramlık ve kışlık kıyafet dağıtımı, ihtiyaç sahibi çocuklar ve ailelerine yönelik çeşitli sosyal, kültürel ve eğitim etkinlikleri yapmaya devam ettik. Tamamen gönüllülerden oluşan, mesleğinin sadakasını vermek için burada görev alan gençler derneğimizin ekibini oluşturdu. 1 Haziran 2015 itibarıyla da unvanımızı yaptığımız çalışmalara ve konseptimize uygun olacak şekilde, “Minik Gamzeler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” olarak değiştirdik.

Zaman geçtikçe farklı projeler ortaya çıktı ve onları da hayırseverlerimizin bağışları sayesinde uygulamaya başladık. Tüm bunları internet sitemiz üzerinden detaylıca görebilir ve miniklerin yanaklarındaki gamzelere şahitlik edebilirsiniz. Birinci önceliğimiz ihtiyaç sahibi çocuklar. Biliyoruz ki çocuklar mutlu oldukça ufukları genişleyecek! Ve belki de bu sayede hayatları değişecek!

Bugüne kadar hissettiğimiz maddi ve manevi desteklerinizi bundan sonra da hissedebilmek dileklerimizle…