Her yıl yeni bir bölge belirler ve Ramazan öncesi o bölgede evleri ziyaret ederek tespitler yapardık. Yapılan tespitleri değerlendirir, uygun görülen çocuklarımıza bayramlıklarını ve kumanyalarını ulaştırırdık. Yaşanan salgın sebebiyle (ekip arkadaşlarımızın sağlığı göz önüne alarak) bu sene tespite çıkamadık. Bundan dolayı da yeni bölgeden çocukları tespit edemedik. Bu sebeple de "bu sene bayramlık kıyafet etkinliğimizi yapamayacağız" demiştik. Ama...

Hayırseverlerimizin "Bu sene bayramda çocuklarımızı sevinderemeyecek miyiz?" sorularının karşısında mahçubiyet hissettik. Üzerimizdeki sorumluluğu yerine getirmek için etkinliğimizi bu yıl farklı bir şekilde yapmaya karar verdik. Kendilerine geçen sene (2019 yılında) yardım yaptığımız, bölge değiştirdiğimiz için aslında kendilerine tekrar yardım yapamayacağımız (fakat "ihtiyaç sahibi" olma durumları devam eden) çocuklarımızdan bir liste oluşturduk.

Salgın sürecinde etkinlik yapmanın en sağlıklı yolunun "200 TL" değerindeki LC Waikiki hediye kartı vermek olduğunu düşündük ve etkinliğimizi buna göre oluşturduk. Kartların geçerlilik süresi 5 yıldır. Böylece aileler ne zaman isterlerse (yani salgın tehlikesi sona erdikten sonra veya gerekli tedbirleri alarak önümüzdeki günlerde) LC Waikiki mağazasına gidebilecek ve çocukları için bayramlık kıyafetleri alabilecekler.

 

DİKKAT: Bu etkinliğe ZEKAT DÜŞMEKTEDİR. Bu sebeple zekat, sadaka vb. bağışlarınız bu etkinliğimiz için UYGUNDUR.

Üstlenme yapmak için kalan süreniz: saniye

Belirlenen süre içerisinde seçiminizi yaparak BAĞIŞ YAP butonuna basmadığınız takdirde sayfa yenilenecektir.

Sizlerin desteğiyle etkinliğimizdeki tüm çocuklar üstlenildi. Yürekten teşekkürlerimizle...

Etkinlik Bilgileri

2019 yılında kendilerine bayramlık kıyafet ve kışlık kıyafet verdiğimiz Fatih ilçesindeki listemizde kayıtlı olan çocuklara, 2020 yılında yeni bir bölgede (salgın sebebiyle) tespit yapılamaması sebebiyle tekrar yardım yapacağız. Ekip arkadaşlarımızın ve ihtiyaç sahibi ailelerin sağlığını düşünerek çocuklarımıza LC Waikiki'den hediye kartı teslim edeceğiz.
Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Gönüllü gençlerin bir araya gelerek oluşturduğu, 2008 yılından beri ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik bayramlık kıyafet, kışlık kıyafet, eğitim seti, kütüphane kurulumu gibi sosyal, kültürel, eğitimsel vb. faaliyetler gerçekleştiren bir derneğiz.

Soru ve sorunlar için bize Pazartesi-Cumartesi 10.00-18.00 saatleri arasında 0216 599 06 46 numaralı telefonumuzdan veya her zaman iletisim@minikgamzeler.org.tr e-posta adresimizden veya her zaman Facebook/Twitter/Instagram sosyal medya hesaplarımızdan mesaj göndererek ulaşabilirsiniz.

Hayırseverlerimizin gerek maddi, gerekse ayni bağışları bizim için çok değerli. Üzerimizde bir vebal olduğu bilinciyle gerçekten ihtiyaç sahiplerini tespit etmeye çalışıyoruz. Bu sebeple ev ziyaretleri yapıyor, ihtiyaç sahibi çocukların ve ailelerinin durumlarını yerinde tespit ediyoruz. Her bir çocuk ve aile için çok detaylı şekilde form dolduruyor ve derecelendirme yapıyoruz.